Krzesła jak nowe

Kuchnia to centrum naszego codziennego życia, dlatego najbardziej cierpią na tym nasze meble, a szczególnie krzesła. Często na nich lądują resztki posiłków, które zasychają i są trudne do usunięcia. Bez względu z jakiego materiału są wykonane siedziska należy o nie odpowiednio dbać, aby służyły nam jak najdłużej.

 …w skórzane

Skóra należy do najstarszych materiałów obiciowych. Siedziska i oparcia krzeseł wykonane ze skóry oddychają, dostosowują się do temperatury otoczenia, regulują wilgoć, są odporne na wnikanie alergenów. Dobra jakości skóry jest gwarancją trwałości i wytrzymałości, przez co może służyć latami. Wnętrzu nadają prestiżu i szlachetności. Jednak, aby krzesła były przez długi okres ładne należy o nie właściwie dbać. Ślady po plamach należy zmywać je za pomocą wilgotnej szmatki i mydła. W przypadku poważniejszych zabrudzeń konieczne jest zastosowanie przeznaczonych do skór środków czyszczących, które są do nabycia w salonach meblowych prowadzących sprzedaż mebli skórzanych. Do czyszczenia skóry nie należy używać odplamiaczy, rozpuszczalników, zmywaczy. Podobnie należy zachować się w przypadku skór ekologicznych lub skaju.

…w materiale

Krzesło, które obite jest materiałem wymaga szczególniej dbałości. Pomimo, iż wiele nowoczesnych materiałów obiciowych nie wchłania płynów i łatwo jest je zetrzeć, to często mogą pozostać na nim plamy. W tym wypadku szczególnie trudno pozbyć się tłustych plam, które po wsiąknięciu są często nie do usunięcia. Jeśli już nam się przytrafi mała awaria to warto mieć pod ręką płyn do naczyń lub specjalny środek do czyszczenia tapicerki.

Pora na nową tapicerkę

Jeśli nasze obicia wyglądają już bardzo nieelegancko, lub chcemy dopasować je do nowego wystroju kuchni warto pomyśleć o zmianie tapicerki. Prace tapicerskie i wykończeniowe nie wymagają zazwyczaj skomplikowanych narzędzi. Zarówno wśród domowych majsterkowiczów, jak i w opinii profesjonalistów, coraz większym uznaniem cieszą się wielofunkcyjne zszywacze, które coraz częściej zastępują tradycyjny młotek i gwoździe. Zszywacze gwarantują nie tylko znacznie szybszą i prostszą pracę, ale również zapewniają większe bezpieczeństwo i wygodę.

 
Na rynku możemy odnaleźć bogatą ofertę praktycznych zszywaczy tapicerskich, które idealnie nadają się do szybkiego i wygodnego przymocowywania tkaniny lub skóry do drewnianych ram kanapy lub krzesła. Praktyczny w tym przypadku może okazać się zszywacz. Charakteryzuje się nie tylko wszechstronnym i uniwersalnym zastosowaniem, ale również posiada liczne właściwości, znacznie ułatwiające pracę. Nastawiając zszywacz na łagodną siłę wysuwania zszywek, uzyskamy pewność, że delikatne materiały nie zostaną uszkodzone i przecięte. Antypoślizgowa rękojeść oraz ergonomiczny uchwyt gwarantują wysoki komfort pracy oraz precyzyjne umieszczenie zszywek, gwoździ lub szpilek nawet w trudno dostępnych miejscach.

 …a co z drewnem ?

Drewniane krzesło z obłupanym, lub zadartym kantem siedziska nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też przestaje być funkcjonalne - niszczy ubrania i kaleczy nogi. Niedogodność tę można usunąć w bardzo prosty sposób. Uszkodzone miejsce delikatnie szlifujemy, aż usuniemy zadarcie. Całość wygładzamy pierścieniem drobnoziarnistym. A na zakończenie możemy wypolerować powierzchnię przy użyciu tarczy listkowej, której główną zaletą jest budowa pozwalająca na stosowanie końcówki zarówno w przypadku powierzchni płaskich jak i kształtowanych, co umożliwia użytkownikowi wygodną renowację nawet bogato zdobionych miejsc jak np. nóżki, gięte oparcia, czy poręcze. W podobny sposób można usnąć uszkodzenia z blatu stołu, stolika kawowego i innych płaskich powierzchni – należy jedynie zamienić pierścienie na tarcze ścierne. Po takich prostych i niezbyt meczących pracach meblom ubędzie lat, a kuchnia wraz z krzesłami nabierze świeżego blasku.

Ilość odsłon: