Aranżujemy nową kuchnię

Zanim rozpoczniesz czas aranżacji kuchni powinieneś rozumieć że kuchnia jest pomieszczeniem do którego bardzo szybko się przyzwyczajamy, powinna być stworzona w sposób praktyczny oraz cieszący oko.

Dobieramy kolory do kuchni

Rozpocznijmy więc od wyboru barw do kuchni. Barwy muszą współbrzmieć ze sobą ale również współgrać do naszego temperamentu oraz stylu życia. Doskonałymi połączeniami barw są:

  • Fioletowy współgra z zielonym,
  • Koralowy wraz z pomarańczą,
  • Pomarańczowy wraz z zielenią,
  • Koralowy współgra z zielonym oraz słonecznym,
  • Trawiasta zieleń współgra z kremowym oraz brązowym,
  • Brązowy z różowym,
  • Atramentowy wraz z błękitem,
  • Brązowy z błękitnym i granatowym,
  • Czerwień współgra z niebieskim oraz z żółtym,
  • Czarny współgra z koralowym.

Tak można wymieniać w nieskończoność.
Zastanów się jakie kolory pasują do Ciebie, jaki prowadzisz styl życia. Zadbaj o to aby kolory mebli kuchennych wyrażały Ciebie.

Jak dobrać wygląd mebli do domu.

Rozważ teraz jak winna wyglądać twoja nowa kuchnia, tak by była dopasowana do pozostałych pomieszczeń w domu. Przeważnie powinniśmy dopasować umeblowanie kuchenne tak aby były zharmonizowane z salonem. Napisałem zazwyczaj ponieważ przeważnie kuchnia znajduje się w sąsiedztwie z nim. Czasami tak nie jest i jest ona oddzielona przedpokojem więc powinniśmy ją zharmonizować ją z całością domu. Pomyśl jednak za jaki czas będziesz remontował duży pokój oraz pozostałych pokoi w mieszkaniu. Jeśli będzie to za niedługo wtedy zastanów się nad tym aby dopasować pomieszczenie kuchenne do wyglądu przyszłych pokoi. W dzisiejszych czasach projektanci kuchenni dają nam bardzo wiele możliwości od mebli klasycznych z AGD wolno stojącym, AGD pod zabudowę, kuchnie nowoczesne, z podświetleniem LED, kształty okrągłe, kanciate. Do wyboru mamy również wiele alternatyw kolorystycznych oraz mnogość akcesoriów.

Jakie umeblowanie jest najlepsze do pomieszczenia kuchennego?


Pomieszczenie kuchenne jest jednym z najciężej eksploatowanych pomieszczeń w całym mieszkaniu, dlatego meble muszą być wytrzymałe na wysoką temperaturę oraz środki czyszczące. Pomieszczenie kuchenne stanowi również miejsce, do którego bardzo szybko się przywiązujemy. Tę atmosferę, przytulność i jedyny w swoim rodzaju temperament tworzą przede wszystkim meble kuchenne. Przestrzeń musi zostać stworzona w sposób szczególny oraz harmonijny z charakterem i oczekiwaniami mieszkańców. Klasyczne i nowomodne meble sprawią, że każde pomieszczenie stanie się nastrojowe oraz przystępne, dzięki czemu przyciągnie całą familię. Najistotniejszym celem jest stworzyć kuchnie, w której będzie się chciało przebywać, oraz w która ułatwiać codzienne prace oraz przetrwa długie lata w bez zniszczeń.

Ilość odsłon: