Płyta Miele pełna hitów

Oto nowa płyta indukcyjna KM 6395 FlexTouch Miele, w której nie ma już tradycyjnych, wydzielonych pól do stawiania garnków czy patelni.

FlexTouch dopasowuje się do indywidualnych preferencji i kulinarnych zwyczajów swojego użytkownika, pozwalając mu skupić się na najważniejszym: gotowaniu. Dodatkowym bodźcem do jej wyboru może być prestiżowa nagroda iF Design Award przyznana firmie Miele za nietuzinkowy design tego modelu.
Inżynierowie Miele projektując płytę FlexTouch za cel obrali sobie stworzenie urządzenia, które zagwarantuje jak największą swobodę dla użytkownika.

Stąd garnki czy patelnie i brytfanny mogą być umieszczone na ceramicznej powierzchni płyty gdziekolwiek, bez potrzeby sprawdzania, czy wpasowane zostały w obrys pola grzewczego. Płyta sama rozpoznaje wielkość i ustawienie naczyń, mało tego, pokazuje ich ustawienie na efektownym wyświetlaczu. Takie rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy – wygodny dotykowy ekran to zupełna nowość w tej klasie urządzeń.

Płyta KM 6395 FlexTouch o szerokości 90 cm Miele może pracować w trzech trybach.

Multi Mode to tryb podstawowy, gwarantujący komfort codziennego użytkowania: garnki i patelnie mogą być ustawiane dzięki niemu w dowolnej konfiguracji na powierzchni płyty. A że równocześnie można ich użyć aż pięć, dla FlexTouch nawet najbardziej rozbudowany obiad nie będzie wyzwaniem. No i nie ma mowy o pomyłce w szukaniu sterowania do odpowiedniego pola – wszystkie postawione garnki zostaną bowiem natychmiast zwizualizowane na wyświetlaczu, wystarczy dotknąć rozpoznaną przez urządzenie strefę i już możemy dowolnie sterować jej mocą.

Tryb Solo Mode to z kolei rozwiązanie na specjalnie okazje. Na przykład rodzinne przyjęcie, gdy w krótkim czasie musimy podać zupę dla kilkunastu osób. Urządzenie staje się jednym wielkim polem, na którym – w każdym jego miejscu – utrzymywane są jednakowe parametry pracy, dlatego może np. służyć do szybkiego podgrzania potrawy, nawet jeśli znajduje się w dużym naczyniu.

Trzeci tryb nazywa się… Trio Mode. Czerpie inspirację z restauracyjnych rozwiązań, gdzie podawanie dań musi być odpowiednio skoordynowane. Dla przykładu – wcześniej przygotowane mięso trzymamy „w cieple” po prawej stronie płyty, podczas gdy jej środkowa część pozwala nam gotować z ustawionym na niską moc polem warzywa na przystawkę. W tym samym czasie po lewej stronie, korzystając z maksymalnej mocy, do wrzenia doprowadzamy wodę na makaron. Obiad mamy więc pod pełną kontrolą.

Jednym z najbardziej efektownych (i efektywnych!) rozwiązań stosowanych w płycie FlexTouch jest system sterowania, którym zarządzamy za pomocą dotykowego wyświetlacza. Wyświetlacz został odpowiednio zabezpieczony w związku z ciężką pracą w sąsiedztwie gorących naczyń.

Umożliwia intuicyjne i bardzo precyzyjne sterowanie procesem gotowania.
Wyposażony został w timer, blokadę uruchomienia, wyświetla także informacje z czujników zalegania ciepła.

www.miele.pl

Ilość odsłon: