Zlewozmywaki ze stali ładne i funkcjonalne
18-11-2008

Zlewozmywaki ze stali ładne i funkcjonalne

Zlewozmywak w kuchni to podstawa. Można w zasadzie powiedzieć, że żadna kuchnia nie może dobrze funkcjonować bez zlewozmywaka. Podczas wykonywania prac kuchennych spędzamy przy nim prawie 60% czasu. Zlewozmywak to urządzenie niezbędne w każdej kuchni. Wybór odpowiedniego nie jest prosty, bo oferta rynkowa jest bardzo bogata.

Kuchnia, szczególnie ta otwarta na salon, musi być elegancka i ładnie się prezentować. Duży wpływ na cały ten wizerunek ma zlewozmywak, który musi pasować do reszty wnętrza i być funkcjonalny. Producenci zlewozmywaków oferują szeroki ich wybór. Można wybierać w kształtach, kolorach, wielkości i materiale. Ostatnio coraz popularniejsze są granitowe i ceramiczne. Modne i eleganckie nadal są te stalowe. Materiały stosowane przez producentów zlewozmywaków są higieniczne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Kupując zlewozmywak warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. W komplecie możemy otrzymać wkładki ociekowe, deski do krojenia, automatyczne odpływy, a nawet baterie, czy stalowe panele ścienne do montażu akcesoriów. Decyzja o wyborze konkretnego modelu powinna być uzależniona nie tylko od wyglądu, ale przede wszystkim od funkcjonalności, wielkości i ceny. W zależności od wyobraźni i miejsca w kuchni, możemy wybrać sobie zlewozmywak okrągły, prostokątny, kwadratowy albo nawet w kształcie trapezu. Możemy też przebierać w materiałach.

Najpopularniejsze od bardzo wielu lat są te ze stali szlachetnej. Produkty ze stali szlachetnej pasują do każdego charakteru kuchni. Łatwo je utrzymać w  czystości, są odporne na uderzenia i wysokie temperatury, działanie kwasów i środków czyszczących. Wysokowartościowa stal szlachetna, z której wykonane są zlewozmywaki zawierają w składzie chrom i nikiel, co gwarantuje, że produkt jest absolutnie nierdzewny, a to w przypadku tego sprzętu jest bardzo istotne.

Doskonałą propozycją do kuchni jest zlewozmywak 1,5 komorowy Laser LSX 651 firmy Franke. Wykonany jest on ze stali szlachetnej, dla którego minimalna szerokość podbudowy wynosi 60cm, a komora znajdować się może z lewej lub z prawej strony. Pojemność głównej komory wynosi 27 litrów. Produkty te wyposażone są w nowoczesny system szybkiego montażu Slimfix®, który zapewnia łatwy montaż oraz szczelność podczas użytkowania. Przy konieczności wymiany blatu, system Slimfix® zapewnia równie łatwy i prosty demontaż.

Ilość odsłon: